CERAMIKA

Ceramiką zajmujemy się od wielu lat i w tym czasie powstało kilka grup wyrobów, w których się specjalizujemy (Choć oczywiście jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i możemy podjąć się produkcji najróżniejszych wzorów).
Nasze wyroby eksportujemy do Niemiec, Szwecji, Francji i Szwajcarii.

 

Własne wzornictwo opieramy na podstawowych założeniach:

 

prostota formy,
piękno naturalnego tworzywa,
nietypowe metody formowania.

Cała reszta jest prosta...
...bo nie stawiamy granic wyobraźni.

 

Ceramika kuchenna

Jest to całą seria wyrobów, obejmująca zarówno pojemniki przydatne w kuchni (na sól, cukier, przyprawy i inne) jak i naczynia jak kubki, filiżanki, czajniczki itp. Cechą wspólna jest proste, rustykalne wzornictwo, eksponujące z zewnątrz naturalny wygląd gliny. Wzory są wygniatane w niej i barwione, co sprawia, że nigdy się nie wytrą. Dzięki wypalaniu w wysokiej temperaturze, również sama powierzchnia gliny jest odporna, dzięki czemu nasze wyroby można myć bez obaw w zmywarkach.
Natomiast wewnątrz ten rodzaj ceramiki jest wykańczany szkliwem (najczęściej białym, tak jak wzory zewnętrzne), zapewniającym szczelność i łatwość mycia.
W produktach wymagających zamknięcia (jak pojemniki kuchenne) stosujemy pasujące stylem pokrywki z naturalnych materiałów: korka lub drewna.

Aromaterapia

Od wielu lat związani też jesteśmy z aromaterapią, stąd nietypowy asortyment wyrobów: kominki zapachowe, amforki zapachowe, koszyczki do potpourri itd. Kominki zdobimy wycinając w nich ażury (kilkanaście wzorów), dzięki którym podczas używania cieszą nie tylko węch ale i wzrok Użytkowników.
W ofercie mamy również olejki eteryczne. Surowce do naszych olejków sprowadzamy od sprawdzonych dostawców, wszystkie są w 100% naturalne i nierozcieńczane. Więcej o naszych olejkach ich właściwościach, dobroczynnym wpływie na organizm ludzki, stosowaniu, a również o jakości znajdą Państwo w zakładce AROMATERAPIA

Ceramika reklamowa

Osobną linią projektową jest ceramika reklamowa. Możemy wykonać wzór reklamowy (metodą wygniatania i barwienia) na naszym już istniejącym produkcie. Dużą popularnością ciszą się kubeczki z logo czy hasłem reklamowym firmy, wykonane tą wyrób. Ale możemy również zaprojektować i wykonać zupełnie nowy projekt. Wykonywaliśmy przykładowo specjalnie dla firm jabłka, plakiety czy medale, amforki, wazony i wiele innych wzorów. Więcej w zakładce CERAMIKA REKLAMOWA

Ceramika do sushi

Od pewnego czasu wytwarzamy również ceramikę dla restauracji sushi, taka jak: talerzyki, talerze, czajniczki, kubeczki i wiele innych. Ceramika ta jest wykonywana głównie z białej gliny i szkliwiona na dowolne kolory (łącznie ze złoceniem). W dużej części jest ona formowana ręcznie, dzięki czemu ma ona niepowtarzalny naturalny charakter. Produkujemy szeroką gamę takich wyrobów, ale oczywiście na życzenie klienta jesteśmy gotowi na poszerzenie jej zgodnie z Jego wymaganiami. Więcej w zakładce CERAMIKA DO SUSHI

Sortuj wg: